MICROSOFT WİNDOWS

Microsoft firmasının çıkardığı en son yazılımlar ve bunlara ait bilgileri burada ulaşabilirsiniz .

 

WİNDOWS 8’LE GELEN YENİLİKLER

 

Başlangıç ekranı
İlginizi en çok çeken her şey yeni başlangıö ekranında.Başlangıç ekranındaki kutucuklar kişilere, uygulamalara, klasörlere, fotoğraflara veya web sitelerine bağlıdır ve bir bakışta günceli yakalamanız için en son bilgilerle iletişim halindedir.

Fare, klavye ve şimdi ise dokunma
Windows 8 hem yalnızca fare ve klavyesi olan, hem dokunmatik ekranlı hem de ikisine birden sahip olan bilgisayarlar için mükemmeldir. Bilgisayarınızın türü ne olursa olsun, uygulamalar arasında geçiş yapmak, öğe taşımak ve bir yerden başka bir yere sorunsuz geçiş için hızlı ve akıcı yöntemler bulacaksınız.

Windows Mağazası’ndan Uygulamalar
Windows 8, uygulamalar için yeni bir mağazayla (Windows Mağazası) birlikte gelir. Birçoğu ücretsiz olan aşçılık, fotoğraf, spor, haberler ve çok daha fazlasına yönelik uygulamalara göz atmak ve indirmek için hemen Başlangıç ekranınızdan Mağaza’yı açın.

 

Windows’unuz her yerde
Windows 8 çalıştıran herhangi bir bilgisayarınızda Microsoft hesabınızla oturum açın ve anında kendi arka planınızı, ekran tercihlerinizi ve ayarlarınızı görün.

Masaüstü
Görev çubuğu, klasörleri ve simgeleriyle alıştığınız masaüstü hala burada, ayrıca yeni görev çubuğu ve elverişli dosya yönetimi ile hiç olmadığı kadar iyi.

 

Güvenlik
Windows Defender, Windows Firewall ve Windows Update ile güncel ve güvende kalın.

Hız
Windows 8 daha hızlı açılır, uygulamalar arasında daha hızlı geçiş yapar veWindows 7′den daha az güç harcar.

Windows 8 kullanmanız için nedenler ?

Gittiğiniz her yere sizinle gelir
Resimleriniz, dosyalarınız ve ayarlarınız bulut üzerinden kolaylıklar eşitlenir, bu sayede neredeyse her yerden ihtiyacınız olan şeyi edinebilirsiniz.

Çalıştığı kadar iyi oyun oynar
Windows 8; hızlıca göz atma, film izleme, oyun oynama, özgeçmiş hazırlama ve muhteşem bir sunu oluşturma gücünü size tek bir bilgisayarda verir.

Tüm dosyalarınızı tutabilirsiniz
Bilgisayarınız, Windows 7 çalıştırıyorsa, dosyalarınız, uygulamalarınız ve ayarlarınız kolaylıkla Windows 8′e aktarılır.

Tanıdık programları kullanmaya devam edebilirsiniz
Windows 7′de çalışan programlar, Windows 8′de de çalışacaktır.