APPLE HABERLERİ

Apple firmasına ait en son çıkan gelişmeler ve güncel teknoloji haberleri

 

Apple’ın kaybı…
  Apple artık Brezilya’da Iphone’dan kazanç sağlayamayacak.Brezilya’daki Gradiente şirketinin 2000 yılında ismini tescil ettirdiği ‘’Iphone’’ markası,geçtiğimiz Aralık ayında gerceğe dönüştü ve firma Android işletim sistemli bir ‘’Iphone’’ piyasaya sürmüştü.Apple’da aynı isimle piyasaya girmeye çalışınca Gradiente firması Apple’a dava açtı.Bu merakla beklenen davanın sonucunda mahkeme Brezilyalı firmayı haklı buldu.

ABD’de Samsung’u Geçti…
  Yapılan bir ankette Apple’ın ABD piyasasını eline gerçirildiği gözlendi.

Apple’ın Son İki Kalesi…
  Şuan dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Android Apple’a 2 büyük ülkeyi kaptırdı.Özellikle Samsung’un lider olduğu Android cihazlar,satış konusunda dünyada büyük bir başarıyı elde etti.Worldpanel Comtech’in yayınladığı rakamlara göre;İngiltere,Almanya ve Fransa başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesini saran Android cihazları Çin’de dahil olmak üzere piyasalarda %50’nin üzerine çıkarak adeta Apple kıskandırdı.Fakat Android  Japonya ve ABD’yi Apple kaptırdı. Android’in pazar payını yüzde 44,2′ye düşürdüğü Amerika’da, iOS yüzde 51,2 ile birinci oldu. Japonya’da da durum bundan farksızdı. iOS cihazlar yüzde 66,2′lik pazar payıyla Japonya’yı adeta domine etti.

iPhone 5′in Ülkelere göre fiyatları belli oldu…
  4 inç büyüklüğünde 1136 x 640 piksel dokunmatik sensörünü yapısında ihtiva eden retina ekran, yeni nesil ARM Cortex-A15 işlemci ve PowerVR SGX543MP4 ile donatıldığı tahmin edilen A6 çipset, 8MP beş katmanlı %25 daha ince arka kamera, 1.2MP 720p video kaydedebilen ön kamera, iOS6 işletim sistemi ve 225 saat bekleme süresine sahip akıllı telefonun ABD’deki fiyatlandırması kontrat + 199$’dan başlıyor.16GB dahili hafızaya sahip bir iPhone 5′i Apple’ın satın almak için İngiltere’de 529£ (660€ – 1540TL), Almanya ve Fransa ve birçok Avrupa ülkesinde 679€ (1584TL)fiyatlar böyle olucak gibi görünüyor. 21 Eylül’de Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, iPhone 5, sonraki hafta 22 ülkeye daha gelecek. Yıl sonuna kadar 100 ülkeye ulaşmayı hedefleyen Apple, iOS 6′ya eşlik eden yeni harita hizmetinde KKTC’nin eksikliğinden dolayı ülkemize girişte sıkıntı yaşayabilir.